Aktualności

2015-09-25

Rok 2016 przyniesie nam zmiany w przepisach na wielu płaszczyznach - przeczytaj, co Cię czeka i czy rzeczywiście jest się czego bać.


1. 2 godzinny kurs teoretyczny w WORD


Między 4 a 8 miesiącem od wydania prawa jazdy będzie trzeba przejść 2 godzinny kurs teoretyczny prowadzony przez WORD. Tematem kursu będzie bezpieczeństwo ruchu drogowego, problematyka wypadków drogowych oraz psychologiczne aspekty związane z prowadzeniem samochodu.

2. Godzina doskonalenia techniki jazdy

Między 4 a 8  od wydania prawa jazdy trzeba będzie zaliczyć godzinę doskonalenia techniki jazdy. Kurs obejmie m.in. jazdę na płycie poślizgowej, gdzie będzie można nauczyć się, co robić podczas poślizgu, oraz jak hamować na śliskiej nawierzchni. Zaświadczenie o zaliczeniu szkoleń trzeba będzie przedstawić staroście.

3. Dodatkowe limity prędkości dla młodych kierowców.

Początkujący kierowcy nie będą mogli przekraczać prędkości, nawet jeśli znaki drogowe będą pozwalać na danym odcinku na szybszą jazdę:

50 km/godz. w obszarze zabudowanym
80 km/godz. poza obszarem zabudowanym oraz
100 km/godz. na autostradzie i drodze ekspresowej dwujezdniowej

4. Zakaz podejmowania pracy jako kierowca.

Przez 8 miesięcy od zdobycia uprawnień, początkujący kierowcy nie będą mogli podejmować pracy zarobkowej w charakterze kierowcy pojazdu określonego w prawie jazdy kategorii B., jak również prowadzić działalności gospodarczej ściśle związanej z prowadzeniem auta.5. Dłuższy okres próbny dla osób łamiących przepisy .

Zgodnie z nowymi wytycznymi Starosta może wydać decyzję administracyjną o przedłużeniu okresu próbnego o kolejne 2 lata, jeżeli w tym czasie kierowca popełni dwa wykroczenia drogowe stwierdzone m.in. mandatem karnym lub prawomocnym wyrokiem sądu.

6. Niedoświadczeni łatwiej będą mogli stracić prawo jazdy.

Przepisy przewidują także cofnięcie uprawnień osobom, które popełnią w okresie próbnym co najmniej trzy wykroczenia ukarane mandatem karnym lub jedno przestępstwo drogowe.

7. Zielony listek

Początkujący kierowcy będą mogli poruszać się jedynie samochodami oznakowanym zarówno z tyłu i z przodu okrągłą nalepką barwy białej z zielonym symbolem liścia klonowego.


2015-08-10
Tylko w sierpniu kursy prawa jazdy kat. C, CE oraz D tańsze o 100zł!


2015-07-10
Zapraszamy na jazdy nowym Fiatem Grande Punto z 2015r.

Samochód z identycznym wyposażeniem jak pojazdy egzaminacyjne w WORD.


Więcej zdjęć w galerii -> klinknij
2015-07-10


PEWNA PRACA - TO SIĘ OPŁACA!

Zdobądź za darmo zawód kierowcy autobusu, ciężarówki lub instruktora nauki jazdy.
Jeśli jesteś osobą bezrobotną zarejestrowaną w Urzędzie Pracy, masz mniej niż 29 lat lub więcej niż 50 - nasze drzwi stoją przed Tobą otworem! 
Osoby zainteresowane zapraszamy do nas po szczegółowe informacje. 


2015-06-17
W tym roku przygotowaliśmy dla Was wyjątkową ofertę kursu prawa jazdy wakacyjnego dla uczniów i studentów :-)

Teoria to tylko 4 dni a później pozostaje już sama przyjemność z jazdy samochodem :-)

Szkolenia rozpoczynamy:
Jaroty: 21.07.2015r. godz. 16.00
Centrum: 10.08.2015r. godz. 9.30

więcej informacji w naszych biurach :-)2015-04-28

Niezmiernie miło jest nam poinformować, że w dniu dzisiejszym zakupiliśmy fabrycznie nowy samochód Fiat Grande Punto (rocznik 2015) identyczny jak te egzaminacyjne a na koniec maja będziemy odbierać z salonu kolejne.

Zanim eleczka ruszy z kursantami w drogę musi być jeszcze przystosowana do nauki jazdy oraz oklejona ale myślimy, że w połowie maja pierwsi kursanci będą mogli już nią jeździć :-)

Serdecznie zapraszamy na kursy prawa jazdy!

Strona 1 z 8  > >>

Współpracujemy z: