Aktualności

2016-01-20
Zapraszamy na kurs na ferie zimowe! Więcej informacji w zakładce - kurs kat. B oraz w naszych biurach!2015-12-07
Tylko w grudniu na hasło "Św. Mikołaj" dostaniecie 50zł zniżki na dowolny kurs w naszym Centrum! Dodatkowo przygotowaliśmy Vouchery okolicznościowe na wybraną przez Was kwotę, które mogą zachęcić nie jedną osobę na ten pierwszy krok... i prawo jazdy! :-)
Voucher można wykorzystać w ciągu roku od zakupu.2015-11-13
Już 19 stycznia o godz. 16.30 startujemy z nową grupą na prawo jazdy na Jarotach!

Serdecznie zapraszamy :-)
2015-11-02
ZMIENIAMY SIĘ DLA CIEBIE :-)

Już w środę 04.11.2015r. zapraszamy do naszego nowego biura na Jarotach
ul. Wilczyńskiego 6C lok.206 (schodkami w dół przy banku Millenium).

Każda osoba, która odwiedzi nas tego dnia na Jarotach dostanie niespodziankę a dla osób, które zdecydują się na zapis na kurs do końca tygodnia oferujemy rabat w wysokości 50zł :-)

Zapraszamy do nowego, piękniutkiego biura :-)

2015-09-25

Rok 2016 przyniesie nam zmiany w przepisach na wielu płaszczyznach - przeczytaj, co Cię czeka i czy rzeczywiście jest się czego bać.


1. 2 godzinny kurs teoretyczny w WORD


Między 4 a 8 miesiącem od wydania prawa jazdy będzie trzeba przejść 2 godzinny kurs teoretyczny prowadzony przez WORD. Tematem kursu będzie bezpieczeństwo ruchu drogowego, problematyka wypadków drogowych oraz psychologiczne aspekty związane z prowadzeniem samochodu.

2. Godzina doskonalenia techniki jazdy

Między 4 a 8  od wydania prawa jazdy trzeba będzie zaliczyć godzinę doskonalenia techniki jazdy. Kurs obejmie m.in. jazdę na płycie poślizgowej, gdzie będzie można nauczyć się, co robić podczas poślizgu, oraz jak hamować na śliskiej nawierzchni. Zaświadczenie o zaliczeniu szkoleń trzeba będzie przedstawić staroście.

3. Dodatkowe limity prędkości dla młodych kierowców.

Początkujący kierowcy nie będą mogli przekraczać prędkości, nawet jeśli znaki drogowe będą pozwalać na danym odcinku na szybszą jazdę:

50 km/godz. w obszarze zabudowanym
80 km/godz. poza obszarem zabudowanym oraz
100 km/godz. na autostradzie i drodze ekspresowej dwujezdniowej

4. Zakaz podejmowania pracy jako kierowca.

Przez 8 miesięcy od zdobycia uprawnień, początkujący kierowcy nie będą mogli podejmować pracy zarobkowej w charakterze kierowcy pojazdu określonego w prawie jazdy kategorii B., jak również prowadzić działalności gospodarczej ściśle związanej z prowadzeniem auta.5. Dłuższy okres próbny dla osób łamiących przepisy .

Zgodnie z nowymi wytycznymi Starosta może wydać decyzję administracyjną o przedłużeniu okresu próbnego o kolejne 2 lata, jeżeli w tym czasie kierowca popełni dwa wykroczenia drogowe stwierdzone m.in. mandatem karnym lub prawomocnym wyrokiem sądu.

6. Niedoświadczeni łatwiej będą mogli stracić prawo jazdy.

Przepisy przewidują także cofnięcie uprawnień osobom, które popełnią w okresie próbnym co najmniej trzy wykroczenia ukarane mandatem karnym lub jedno przestępstwo drogowe.

7. Zielony listek

Początkujący kierowcy będą mogli poruszać się jedynie samochodami oznakowanym zarówno z tyłu i z przodu okrągłą nalepką barwy białej z zielonym symbolem liścia klonowego.


2015-08-10
Tylko w sierpniu kursy prawa jazdy kat. C, CE oraz D tańsze o 100zł!


Strona 1 z 9  > >>

 

 

 

Współpracujemy z: